Lasīt vairāk

12.03.2018.

Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis viesojas Luksemburgā

Viss sākās ar joku un turpinājās ar draudzību, kad pagājušajā vasarā Luksemburgas latviešu folkloras kopa “Dzērves” atbrauca ciemos pie Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa, lai smeltos iedvesmu Nīcas tradīcijās. Sekoja aicinājums uz “Dzērves”11 gadu jubilejas pasākumu ciklu Luksemburgā.

Piedzīvojums sākās Rīgas lidostā (1. attēls), kad ar 2 stundu kavēšanos izlidojām pie saviem draugiem uz Luksemburgu, kur mūs jau gaidīja mazās  “Dzērves”, lai kopā ar mūsu mazajiem draugiem Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa “Ķocis” ietu rotaļās (2.attēls). Pēc rotaļu sarīkojuma sniedzām stundu garu koncertu, kurā izskanēja tradicionālas Otaņķu dziesmas. Aizvedām arī ciema kukuli: pašceptu maizi, pašsietu sieru, Nīcas novada cimdus un uzdāvinājām arī dziesmu grāmatu, kurā apkopotas Otaņķu un “Ķoča” dziedātās dziesmas, bet bērni saviem jaunajiem Luksemburgas draugiem uzdāvināja pašu rokām veidotas māla saktiņas. (3.-8. attēls galerijā) Sarīkojuma turpinājumā uzstājās gan “Dzērves”, gan “mazās Dzērves”, gan “Vakareiropas koklētāji”, gan apvienība “Rudzurika”. Danči, talkas dziesmas un 11 kūkas ir tas, par ko sīkāk nemaz nestāstīsim.

Nākošajā rītā tikāmies Šengenas ciematā, (10. un 11. attēls), lai izdziedātu no Latvijas vesto dziesmu pūru un ietu rotaļās par godu Mozeles upei. Tālāk mūsu ceļš veda uz Zārašlefe, kur pēc brīnišķīga skatu torņa apmeklējuma(13. attēls) un Nīcas garā sauciena dziedājuma pāri ielejai (12. attēls) izveidojām nelielu brīvdabas koncertu mazā estrādē par prieku pārējiem apmeklētājiem. Vakars noslēdzās jaukā krodziņā, kur sadziedājām ziņģu un nebēdnīgo dziesmu programmu.

Pirmdien rīta pusē mūs jau gaidīja Eiropas skolā, kur mūsu koncertu noklausījās ne vien latviešu, bet arī simtiem citu tautību bērni (14.-16. attēls). Tas izvērtās par vienu no emocionālākajiem koncertiem brauciena laikā. Pirmdienas pēcpusdienā beidzot bijām nopelnījuši ekskursiju pa Luksemburgas pilsētu. Mūs pavadīja brīnišķīgas “Dzērvju” gides. Braucām ar jauno tramvaju, nolaidāmies ielejā ar funikulieri un apskatījām vecpilsētu (17. un 18. attēls).

Izsakām vislielāko pateicību ikvienam “Dzērvju” dalībniekiem, kuri šīs dienas Luksemburgā mums pārvērta īstā viesmīlības paraugstundā, jo tikām izguldīti, paēdināti, izvizināti un visādi citādi aprūpētu visaugstākajā līmenī. Paldies arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centram par atbalstu. Paldies Nīcas novada pašvaldībai par atbalstu, lai Otaņķu etnogrāfiskaais ansamblis varētu nokļūt Luksemburgā. 

“Nedomāju, necerēju šai vietā gavilēt!”

Solveiga Pētersone, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja

Foto galerija