Lasīt vairāk

15.05.2018.

Pārgājiens aizvadīts pozitīvā noskaņā

12. un 13. maijā pa Liepājas, Nīcas un Rucavas novada teritoriju veda pludmales pārgājiena maršruta trases.

Kā stāsta Liepājas tūrisma informācijas centra vadītāja Inta Šoriņa, atsauksmes ir ļoti pozitīvas. Pārgājienā piedalījās 4500 lietuvieši un nepilni 500 latviešu, tika pārstāvētas arī citas valstis – Beļģija, Dānija, Igaunija, Īrija, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Šveice, Apvienotā Karaliste, Krievija, Baltkrievija, Ukraina un Zviedrija.

100 km pārgājienam bija reģistrējušies 173 cilvēki, 75% no tiem veica pilnu distanci, no  75 km maršruta gājējiem visu distanci veica 80%. 

Ļoti labas atsauksmes bija gan par norises vietu, gan izvēlētajām trasēm. Cilvēkus ļoti sajūsmināja “Vērbeļnieki” un “Jūrnieku ligzda”, skaistā piekraste. Tāpat ļoti pārsteigti bija par Liepājas arhitektūru un ērto izvietojumu, iespēju dzīvot kempingā pie Liepājas un apmeklēt pilsētu. 

I.Šoriņa: “Pasākums kopumā notika kā plānots, nodrošinot to tehniski, piesaistot brīvprātīgos, iepazīstinot ar mūsu apkārtni kaimiņvalsts iedzīvotājus. Paši rīkotāji esam ļoti noguruši, bet apmierināti. Protams, tagad būs laiks to visu izvērtēt un izdarīt secinājumus. Saņēmām ļoti daudz jautājumus un komentārus par to, ka nākamajā gadā varētu to rīkot atkal, bija jau pavisam konkrēti jautājumi – kurā datumā būs atkal. Bet mēs kā rīkotāji nesteidzamies neko paziņot, šāda pasākuma rīkošana ir pietiekami liels izaicinājums, arī iesaistīto pušu ir ļoti daudz.”

Liels paldies Nīcas novada Komunālajai pārvaldei un policistiem, kas iesaistījās pasākuma tehniskajā nodrošināšanā. 

Agne Ansule, Nīcas novada tūrisma un vides speciāliste