Lasīt vairāk

22.06.2018.

Saulgriežu vakars ar svētīgu lietu un izturīgiem svinētājiem

Saulgrieži ir īpašs laiks, lai, piekopjot senču tradīcijas, vairotu enerģiju, uzlabotu veselību, piepildītu vēlmes. Latvijas simtgades gadā visā Latvijā šajā laikā tika organizēta akcija “Izgaismo Latviju”, arī Bernātos.

Lietus bija ļoti gaidīts, taču 21. jūnija vakarā tas sāka līt pašā nepiemērotākajā brīdī. Ap trīsdesmit cilvēku ar vainadziņiem, ozollapu vītnēm un buķetēm  bija sanākuši, lai izbaudītu svētku noskaņu, kad Bernātos kārtīgi sāka līt. Pēc pirmā gāziena vides speciālists un novada vēstures zinātājs Andris Maisiņš iepazīstināja ar Bernātu dabas parka vērtībām un aicināja nelielā pārgājienā pa tūrisma maršrutu „1836”.

Neskatoties uz to, ka lietus ik pa laikam saslapināja pasākuma dalībniekus, pie ugunskura līdzās Latvijas galējā rietumu punkta zīmei “Zaļais stars” notika Saulgriežu rituāls, ko vadīja Liāna Tinte un Zane Frickausa. Notika pat plānotā brīvdabas kino izrāde ar kulta filmu „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Nav šaubu, ka te bija pulcējušie stiprākie un izturīgākie ļaudis. Un arī lietus Saulgriežu vakarā bija svētīgs, pēc ilgstošā sausuma nesot kaut nelielu valgmi zemei.

Pasākumu organizēja biedrības “Mēs Bernātiem” vadītāja Diāna Ansule, Novada domes darbinieces Kristīne Kopštāle un Agne Ansule.

sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime