Lasīt vairāk

26.06.2018.

Pieci Nīcas novada kolektīvi dodas uz Dziesmu un Deju svētkiem

Šis ir atkal lielo Dziesmu un Deju svētku gads. Mūsu novadu svētkos pārstāvēs pieci kolektīvi – Nīcas sieviešu un vīru kori, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Nīca”, Nīcas un Otaņķu etnogrāfiskie ansambļi. Kā zināms, Latvijas simtgades gadā ir īpaši atjaunotas un uzlabotas svētku norises vietas – ērtāk būs kā skatītājiem, tā arī dalībniekiem.

Svētki sāksies 1. jūlijā un tiks atklāti ar svētku gājienu. Atkal plīvos Nīcas košie brunči un “nāks vīri pelēkos vadmalas svārkos”. Pēc gājiena uz mēģinājumiem Rīgā paliks dejotāji, pārējie atgriezīsies mājās, lai atkārtoti uz Rīgu dotos katram paredzētajā laikā. Lai viss labi skanētu un raiti norisinātos, mēģinājumu ir daudz.

Visi Latvijas folkloras un etnogrāfiskie ansambļi katrs ar savu programmu uzstāsies Folkloras dienā Vērmanes dārzā 7. jūlijā. Svētku noslēgums būs 8. jūlijā. Ja līdz šim noslēguma koncertā mūsu dejotāji ir piedalījušies tikai kā skatītāji, šoreiz viņi būs koncerta dalībnieki. Lai pēc svētku koncerta varētu labi atpūsties, šogad pirmo reizi nākošā diena – 9. jūlijs – ir brīvdiena ne vien svētku dalībniekiem, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Par Nīcas etnogrāfiskā ansambļa radošo dalībnieci Olgu Bētu, kas Latvijas simtgades gadā darina vimpelīšus, ieadot Latvijas dzimšanas datu rakstu, novada avīzē jau rakstījām. Gaidot svētkus, tiek uzņemti Dziesmusvētku vēstnešu videostāsti no visas Latvijas. Viens no videostāstiem uzņemts par Olgas kundzi, viņa ir Nīcas novada vēstnese.

Nīcas kultūras nama direktore Agija Kaunese