Lasīt vairāk

25.07.2018.

Sanāciet, sadziediet, sasadancojiet Vislatvijas zaļumballē Rudes estrādē!

Jau senlaikos latvieši ir pratuši rast laiku, lai pulcētos zaļumos uz deju vakaru. Kaimiņš uzrunājis kaimiņu, dodoties uz lampiņām izgaismoto estrādi, dziedot un priecājoties par satikšanos. Šī tradīcija ir kopta ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Balle zaļumos – tā ir īpaša maģija, kad dejo visi – gan kautrīgais skolas puika ar apmulsušu klases meiteni, gan bravurīgais pagasta zemnieks ar sievu, gan pilsētas švīts ar tikko iepazītu jaunkundzi vējā plīvojošiem matiem… Tās ir atmiņas, tie ir vietu un cilvēku stāsti, tā ir sastapšanās.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiek rīkota Zaļumballe lauku kapelu, orķestru muzikantu, ziņģētāju vai tautas mūzikas ansambļu pavadībā, arī mūsu novadā.

Šogad aprit 10 gadi, kopš savu darbību uzsāka Otaņķu Tautas nama atraktīvā deju kopa “Labākie gadi”, ko vada Inese Lapiņa. Lai zaļumballes pasākums 11. augustā būtu krāšņāks un daudzveidīgāks, pirms lielās izdancošanās deju kopa laipni aicina novada  iedzīvotājus, tuvus un tālus radus, draugus un kaimiņus uz vērienīgu koncertu “Latvijai -100, mums-10”. Šī būs reize, kad brīvdabas apstākļos jaukā noskaņā satiksies mūsu novada pašdarbības kolektīvi – Nīcas sieviešu un vīru kori, Nīcas vidusskolas vokāli instrumentālais ansamblis “Yust music”, senioru vokālais ansamblis “Sentiments”, līnijdeju grupa “Agave”, bērnu vokālais ansamblis “Čiekuriņi”, vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs “Nīca”, Nīcas un Otaņķu etnogrāfiskie ansambļi, deju kopa “Teiksma”, mūsdienu deju grupas “Pērlītes” un “Malduguns”, Nīcas Mūzikas skolas flautu trio, kā arī ciemiņi – Rucavas tautas deju kolektīvs, baltkrievu ansamblis “Pauļinka” un ukraiņu ansamblis “Barvinok” no Liepājas.

 Sestdien, 11. augustā, Rudes estrādē

-plkst.19 KONCERTS “Latvijai -100, mums-10”.

-plkst.22 – ZAĻUMBALLE ar Rucavas muzikantiem

  •  Ieeja bez maksas.
  • Būs tirdzniecība – “Otaņķu gardumi”
  • 18.30 no Nīcas novada domes stāvlaukuma kursēs pašvaldības autobuss uz pasākuma vietu.

 Lai visiem jauka satikšanās Rudē!