Lasīt vairāk

Rudē atvērts Montessori kabinets “Pērļu pilieni”

    Rudes Mazā skolā ir atvērts Montessori kabinets “Pērļu pilieni”. Bērni darbojas gan ar matemātikas, gan ar praktiskiem, gan valodas un sajūtu materiāliem. Strādājot ar materiālu, var redzēt bērnos augstu koncentrēšanās spējas un interesi pētīt šo materiālu dziļāk.
   Montessori pedagoğijas novirziena būtība ir sadzīvisku un ikdienišķu darbību izzināšana.
   Nodarbības notiek no 2,5-9 gadus veciem bērniem, bet noderēs arī desmitgadniekam, ja viņš vēlas darboties.   Kabinetā materiāli ir sadalīti 5 lielos blokos:

  • praktiskās dzīves materiāli;
  • sajūtu materiāli;
  • matemātikas materiāli;
  • valodas attīstības materiāli;
  • kosmiskais jeb pasaules izziņas materiāli.

   Papildus praktiskām darbībām, kurās bērns apgūst, darbojoties, tiek audzināta arī patstāvība, pacietība un augsta uzmanības koncentrēšana.
   Ļoti būtiski, ka bērns, regulāri darbojoties ar Montessori materiālu, atzīst, ka tas, ko viņš izvēlas, ir nozīmīgs, izglītojošs viņam pašam. Bērnam mainās vērtību kritēriji. Aizpildot savu laiku, viņš labāk izvēlas reālu nodarbošanos (darbu), nevis bezmērķīgu rotaļāšanos.

Aicinu visus darboties gribētājus, arī sākumskolas skolēnus nākt un apgūt zināšanas pēc Montessori metodes, iepriekš piesakoties pie pedagoga Agneses tel.28890598 vai pa e-pastu: anse20@inbox.lv