Lasīt vairāk

13.09.2018.

Nestāvi rindā – veic pakalpojumus elektroniski!

No 17. līdz 21. septembrim Latvijā izsludināta ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcijas mērķis ir iedrošināt sabiedrību, veicināt paradumu maiņu, lai iedzīvotāji dažādus pakalpojumus vairāk veiktu elektroniski, nevis apmeklējot iestādes un stāvot rindās. E-pakalpojumu lietotāju skaits gan turpina pieaugt, tomēr lielu sabiedrības daļu attur bailes veikt pakalpojumus elektroniski un nepietiekamas datora un interneta lietošanas prasmes.

Caur portālu latvija.lv var iesniegt iesniegumus iestādēm, piemēram iesniegumus VSAA par slimības pabalsta piešķiršanu, bezdarbnieka pabalsta piešķiršanu vai apbedīšanas pabalsta piešķiršanu utt., deklarēt dzīvesvietas adresi, nemaksājot valsts nodevu, pieteikties uzturlīdzekļu saņemšanai, veikt muitas maksājumu tiešsaistes režīmā pasūtītām importa precēm, nobalsot par tautas iniciatīvām. Portālā latvija.lv varat  atrast  ceļvežus, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās par ģimenes, veselības, naudas, nodokļa jautājumiem u.t.t. Lai varētu izmantot e-pakalpojumus, ir nepieciešams autorizēties portālā latvija.lv, vispopulārākais autorizācijas veids ir ar  interneta bankas datiem.

Nīcas novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centra darbiniece Sintija Špakova (atrodas domes ēkas 1. stāvā) aicina iedzīvotājus nākt ne tikai šajā nedēļā, bet visa gada garumā. Viņa labprāt palīdzēs apmeklētājiem pašiem portālā Latvija.lv atrast nepieciešamo informāciju un nokārtot darījumu, strādājot pie klientu datora. Par tikšanās laiku vēlams vienoties, iepriekš piezvanot – 66954831 vai rakstot e-pastu: nica@pakalpojumucentri.lv