Lasīt vairāk

13.09.2018.

Nīcas dziesmas skan Latgalē

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis ar savām dziesmām un krāšņajiem tautastērpiem izpelnījās sirsnīgus un ilgus latgaliešu aplausus. 9. septembrī Nīcas dziedātājas viesojās Daugavpils novada Naujenes pagastā, kur vietējā folkloras kopa “Rūžeņa” kopā ar draugiem sniedza koncertu “Atvasara Juzefovā”. Nīcenieces dziedāja ne vien Nīcas dziesmas, bet speciāli šim koncertam bija sagatavojušas dziesmu “Visi vēji mani pūta” latgaliešu izloksnē.

Koncertā vareni izskanēja Nīcas garais sauciens, ko izpildīja Velta Maļika. L.Zeile ļoti lepojas ar savām dziedātājām: “Viņām ir spēcīgas balsis un viņas ir garā stipras.” Mūsu etnogrāfiskajam ansamblim ar “Rūžeņu” ir īpaša saikne, jo abus kolektīvus vada māsas – Laine un Inga Zeiles. 

Tagad notiek gatavošanās koncertam “Skani dziesma draudzībai un priekam”, kas 20. oktobrī notiks Liepājā Latviešu biedrības namā. Tur satiksies trīs L.Zeiles vadītie kolektīvi – arī Karostas senioru ansamblis “Pīlādzītis” un vokālais trio “Sol mažors” – kopā ar draugu kolektīviem no Liepājas apkārtnes.

Nīcas dziedātājas apgūst arvien jaunas senās Nīcas dziesmas un ziņģes, izzina senās tradīcijas. Nīcas etnogrāfiskais ansamblis aicina pievienoties jaunus dziedātājus, tā padarot savu ikdienu krāšņāku, interesantāku. Zvanīt L.Zeilei – 26482799.