Lasīt vairāk

Kam teiksim paldies šogad?

Gaidot Latvijas dzimšanas dienu, jau tradicionāli aicinām izvērtēt ļaužu labos darbus. Paldies tiem, kas savus ieteikumus ierosinājumu kastītēs jau iemetuši. Aicinām arī citus –  iesakiet cilvēkus, kuri ar savu darbu, zināšanām un degsmi nes Nīcas novada vārdu Latvijā un pasaulē, kuri vienmēr ir klāt brīžos, kad vajag sajust stingru plecu, maigu roku un atvērtu sirdi, kuri veic ko labu, negaidot par to pretī uzslavas un atalgojumu! Vienalga, vai šis cilvēks strādā veselības aprūpē, ir lauksaimnieks, uzņēmējs, skolotājs vai sportists. Varbūt viņš ir palīdzējis kādā ārkārtas situācijā, bet varbūt vienkārši ir labs un atsaucīgs kaimiņš.

Esiet atsaucīgi un devīgi! Ja arī jūsu ieteiktais cilvēks šoreiz nesaņems kādu no nominācijām, tomēr par viņa paveikto ikviens varēs uzzināt “Nīcas Novada Vēstīs” un pašvaldības interneta vietnē. Tas noteikti viņu iepriecinās.

 Latvijas dzimšanas dienas sarīkojumā tiks nominēts viens pretendents nominācijā „Gada novadnieks” un „Par mūža devumu Nīcas novadam” un līdz pieciem pretendentiem – „Labais darbs Nīcas novadam”.

Ņemot vērā iedzīvotāju ieteikumus, līdz šim par mūža devumu godināti daudzi novada ļaudis.

Izraksts no nolikuma „Par Nīcas novada pašvaldības apbalvojumiem”

Apbalvojums „Par mūža devumu Nīcas novadam”

 • Apbalvojumu „Par mūža devumu Nīcas novadam” piešķir fiziskām personām par īpašiem nopelniem vairāku gadu garumā Nīcas novada sabiedrības labā, tā piešķiršanu apstiprina ar Nīcas novada domes lēmumu.
 • Apbalvojumu „Par mūža devumu Nīcas novadam” personai piešķir tikai vienu reizi.
 • Apbalvojumu „Par mūža devumu Nīcas novadam” pasniedz kopā ar Goda rakstu un piemiņas velti līdz 250 eiro apmērā (ieskaitot nodokļus).
 • Apbalvojuma „Par mūža devumu Nīcas novadam” saņēmējs parakstās Goda grāmatā.

Apbalvojums „Gada novadnieks”

 • Apbalvojumu „Gada novadnieks” piešķir fiziskām personām, personu grupām vai juridiskām personām par īpašiem nopelniem Nīcas novada sabiedrības labā konkrētā gada laikā, tā piešķiršanu apstiprina ar Nīcas novada domes lēmumu.
 • Apbalvojumu „Gada novadnieks var piešķirt atkārtoti.
 • Apbalvojumu „Gada novadnieks” pasniedz kopā ar Goda rakstu un piemiņas velti līdz 150 eiro apmērā (ieskaitot nodokļus).
 • Apbalvojuma „Gada novadnieks” saņēmējs parakstās Goda grāmatā.

Apbalvojums „Labais darbs Nīcas novadam”

 • Apbalvojumu „Labais darbs Nīcas novadam” piešķir fiziskām personām, personu grupām vai juridiskām personām par nopelniem Nīcas novada sabiedrības labā konkrētā gada laikā, tā piešķiršanu apstiprina ar Nīcas novada domes lēmumu.
 • Apbalvojumu „Labais darbs Nīcas novadam” var piešķirt atkārtoti.
 • Apbalvojumu „Labais darbs Nīcas novadam” katru gadu piešķir līdz piecām fiziskām personām, personu grupām vai juridiskām personām.
 • Apbalvojumu „Labais darbs Nīcas novadam” pasniedz kopā ar Atzinības rakstu un piemiņas velti līdz 70 eiro apmērā (ieskaitot nodokļus).
 • Apbalvojuma „Labais darbs Nīcas novadam” saņēmējs parakstās Goda grāmatā.

Steidz dot ieteikumu un baudi gardu maltīti!

Priekšlikumus aptaujai jebkurš novada iedzīvotājs vai iedzīvotāju grupa ir aicināti iesniegt līdz 22.oktobrim. 

Izlozes kārtībā viens no aptaujas iesniedzējiem saņems dāvanu karti maltītei kafejnīcā “Dzintariņš”.

 Kā tiek izvērtēti pretendenti?

Pēc pretendentu termiņa beigām tiek apkopotas visas aptaujas anketas (pretendenti un pamatojums). Pēc rūpīgas izvērtēšanas lēmumu pieņem pašvaldības deputāti. Nav mazsvarīgi, cik ieteikumu ir par katru pretendentu, taču tam nav izšķirošā nozīme. Galvenais ir šī cilvēka devums.

Latvijas dzimšanas apmeklē arī svētku koncertu un dejo svētku ballē!

Latvijas dzimšanas dienas pasākums Nīcas kultūras namā notiks sestdien, 17. novembrī.  Koncertu sniegs Marhils un draugi. Ieeja bez maksas.

Ballē spēlēs grupa “Zvaigžņu lietus” no Ventspils.  

Galdiņus rezervēt un ieejas kartes iegādāties Nīcas klientu apkalpošanas centrā (Nīcas novada domes 1.stāvā): līdz 9.novembrim – 4 eiro; no 12. līdz 16.novembrim – 5 eiro; balles dienā – 10 eiro. Personas, kuras nav sasniegušas 18 gadu vecumu, balli var apmeklēt vecāku pavadībā vai ar rakstisku vecāku atļauju.