Lasīt vairāk

3.12.2018.

Tapuši rotājumi eglītes iedegšanai Jūrmalciemā

24. novembra pēcpusdienā, kad lēnām sāka jau satumst, Jūrmalciema sabiedriskā centra logi bija izgaismoti un krāsniņa omulīgi kūrās, gaidot savējos un viesus no Nīcas jauniešu centra, lai draudzīgu sarunu gaisotnē kopīgi gatavotu Ziemassvētku rotājumus eglītei, telpu noformējumam un vainadziņus adventei.

Lielāki un mazāki pirkstiņi parādīja savu meistarību un radošumu, griežot, līmējot, krāsojot, tinot, pinot un sasienot. Pašiem prieks un blakus esošie novērtē – pozitīvas emocijas pildīja telpu.

Kad radošais izsīkums darīja savu, visi kopā varēja ķerties pie karstā dzēriena baudīšanas, pīrādziņiem un, kā atzina vairākums – īpaši gardajiem iepriekš sarūpētajiem salātiņiem. Tādi, ka mēli var norīt. Tādi kā mājās.

Kad lielas un mazas mutes ir ieturējušās, darbi var turpināties. Un tapa mazmazītiņi brieži Rūdolfi ar koši sarkaniem deguniem, krāsainas filca eglītes ar spožām zvaigznītēm galos un vēl un vēl… Tie, kuriem pirksti padevušies veiklāki, varēja gatavot košas diegu bumbas, kurās vēlāk ietērpa lampiņu virteni galvenajai Jūrmalciema eglītei.

Pagaidām sagatavotās svētku rotas vēl gaida savu iznācienu. Nolemts, ka Jūrmalciema interešu kopas “Kalvas” sadarbība ar Nīcas jauniešu centru ir jāturpina, un ir norunāta jau nākamā tikšanās reize. Šoreiz – lai kopīgiem spēkiem izrotātu pašu eglīti un dalītos priekā par to.

Gaismiņas egles zaros pie Jūrmalciema sabiedriskā centra tiks iedegtas svētdien, 9. decembrī, 16.00, un klāt aicināts būt ikviens, kam Jūrmalciems sirdī, ikviens, kam gaismiņas gada tumšākajā laikā nevar būt par daudz.

Ilze Skangale