Lasīt vairāk

3.12.2018.

Mūzikas skolas pianisti meistarklasēs

         29.novembrī Liepājas Mūzikas mākslas un dizaina vidusskolā Ausekļa ielā notika meistarklases ar pianistu A.Cingujevu, kurās piedalījās audzēkņi no Liepājas, Skrundas, Saldus un Nīcas mūzikas skolām. Meistarklases vēroja liels skaits klavierspēles pedagogu un audzēkņu no Kurzemes reģiona.

           A.Cingujevs ir koncertaģentūras “Impresario Baltica” dibinātājs, absolvējis Em.Dārziņa mūzikas vidusskolu, studējis klavierspēli Maskavas Valsts konservatorijā. Pianists ir kļuvis par dažādu starptautisku jauno pianistu konkursu desmitkārtēju laureātu, koncertējis kā solists un pianists kameransambļos Baltijas valstīs, Zviedrijā, Krievijā, Nīderlandē, Čehijā, Vācijā, Francijā un citur.

           Nīcas mūzikas skolu meistarklasēs pārstāvēja Jūlija Vadone ( 4.kl., pedagogs S. Rabuško). Pianists strādāja ar J. S. Baha un P. Čaikovska skaņdarbiem, sniedzot vērtīgus padomus par pareizu artikulāciju Baha mūzikā un pedalizāciju romantisma laikmeta skaņdarbā. Meistarklases vēroja arī Nīcas Mūzikas skolas skolotāja M. Balode.

           Meistarklasēs piedalījās arī Nīcas Mūzikas skolas bijusī audzēkne, tagad LMMDV studente Krista Otaņķe, atskaņojot J.S.Baha Prelūdiju un fūgu un  Skrjabina Prelūdiju.

Taustiņinstrumentu spēles metodiskās komisijas vadītāja Selvija Rabuško