Lasīt vairāk

4.02.2019.

Piedalās saksofona un ansambļu spēles meistarklasē

No 28.  – 30. janvārim poļu mūzikas meistars Rišards Žoļedzievskis (Ryszard Zoledziewski) Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā vadīja meistarklases saksofona un ansambļu spēlē, strādāja ar skolas pūtēju orķestri Valērija Šestilovska vadībā un diriģēja saksofonistu kori, kurā muzicēja audzēkņi no Lejaskurzemes reģiona mūzikas skolām.

         Meistarklasēs un saksofonistu korī piedalījās arī Nīcas Mūzikas skolas 4. saksofona spēles klases audzēknis Emīls Knubis un skolotāja Dita Sproģe, gūstot noderīgus ieteikumus un padomus kā uzlabot saksofona spēles tehniskās prasmes, skaņas artikulācijas veidošanas paņēmienus, toņa kvalitāti. Īpašs piedzīvojums bija 30. janvāra meistarklašu noslēguma koncertā, kad uz skatuves Emīls spēlēja ap 30 saksofonistu korī, atskaņojot mūsdienu populārās mūzikas skaņdarbu pārlikumus.

         Rišards Žoļedzievskis (Ryszard Zoledziewski) ir saksofonists, skolotājs, aranžētājs un komponists. Viņš studējis saksofons spēli Šveices mūzikas konservatorijā, kā arī ieguvis muzikālās mākslas doktora grādu Karola Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijā, pabeidzis izglītības un kultūras iestāžu vadības maģistrantūru. Kā solists bieži sadarbojas ar daudziem Eiropas orķestriem, uzstājoties ne tikai prestižajās filharmonijās un koncertzālēs Polijā, bet arī Amsterdamā, Antverpenē, Kijevā, Toronto un citviet. Rišards Žoļedzievskis ir saksofona spēles pasniedzējs Karola Lipinska Vroclavas Mūzikas akadēmijā.

Dina Sleže, Nīcas Mūzikas skolas direktore