Lasīt vairāk

17.07.2017.

VPDK „Nīca” piedalās festivālā „Soļi smiltīs”

15. jūlijā Liepājā notika 16. Latvijas piejūras pilsētu un novadu vidējās paaudzes dejotāju festivāls „Soļi smiltīs”, kas pulcēja ap 700 dejotāju no 28 deju kolektīviem. Vidējās paaudzes deju kolektīvs „Nīca” šādā festivālā piedalījās jau ceturto reizi. 2014. gadā festivāls notika mūsu novadā- Bernātu dabas parkā.

Festivāls tika atklāts pie pieminekļa bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem ar Ivo Fomina un dejotāju kopkora dziedāto Liepājas himnu „Pilsētā, kurā piedzimst vējš”. Visus priecēja šai vasarai neraksturīgi siltais un saulainais laiks. Pēcpusdienā vairākās pilsētas vietās tika izdejoti krāšņi koncerti. Nīcenieki savu programmu rādīja J.Čakstes laukumā kopā ar kolektīviem no Jelgavas, Grobiņas, Liepājas, Babītes un Garkalnes.

Vakarā visi pulcējas pludmalē, lai veiktu radošo uzdevumu „Atstāj savus soļus Liepājas smiltīs” un saulrietā izdejotu dižkoncertu „Sēju vēju” gandrīz trīs stundu garumā. Koncerta noslēgumā debesīs uzvijās mirdzošu balonu salūts- uz tikšanos pēc diviem gadiem Jūrmalā.

Pēc tam turpat pludmalē pie skatuves līdz rīta gaismai tika atkal dejots ballītē ar grupu „Andris Ērglis un draugi”.

Foto

deju kolektīva vadītāja Maruta Dzērve