Attālināto mācību process skolā

Datums: 05.05.2020 Attālināto mācību process skolā


Jau ilgāku laiku visā valstī norit attālinātās mācības.  Tas ir jauns izaicinājums visiem – skolotājiem, skolēniem, ģimenēm. Mēs esam jaunā situācijā, kad katram jāpārdomā, kā iemācīt un kā iemācīties.  Skolotāji katru dienu plāno, meklē un apgūst jaunas iespējas, rīkus un metodes sava mācību priekšmeta apguves veicināšanai. Lai mācības varētu notikt sekmīgi, apzinājām ģimeņu nodrošinājumu tehnoloģiju un interneta pieejamībā. Šobrīd skolas planšetes lietošanā ir    20  ģimenēm.  Saziņai ar skolēniem un vecākiem tiek izmantota e-klase, WhatsApp iespējas, programma Zoom un citas.  Četriem skolēniem veicamie uzdevumi tiek sagatavoti papīra formātā un nogādāti dzīves vietā.

Lai apzinātu attālināto mācību stiprās un vājās puses, tika izzinātas skolotāju, skolēnu un vecāku domas par mācību norisi. Skolēni norāda, ka attālinātā mācību procesā visvairāk patīk tas, ka pats var plānot savu laiku, var strādāt patstāvīgi. Taču mācībās pietrūkst skolotāja tiešā skaidrojuma, skolotāja klātbūtnes.  Tāpēc šobrīd aktīvi domājam un plānojam, kā vēl vairāk organizēt tiešsaistes stundas skolēniem vairākos mācību priekšmetos. Rosinām izmantot televīzijas piedāvātās iespējas, video materiālus. Izaicinājums skolēniem ir veidot savu nedēļas plānu tā, lai visu paspētu izdarīt laikā, neatstājot neizdarītus darbus.

Vecāki vērtē, ka pozitīvais attālinātā mācību procesā ir tas, ka skolēnam uzdotie darbi ir savlaicīgi ierakstīti e-klasē, ka ir pietiekama informācija par bērna paveikto, ka sadarbība ar priekšmeta skolotājiem ir veiksmīga. Taču mācības apgrūtina bērnu neprasme plānot savlaicīgu darbu izpildi . Bažīgi ir sākumskolas skolēnu vecāki, jo  bērni patstāvīgi vēl neprot tikt galā ar uzdevumiem,  lietot tehnoloģijas, saprast, kas kurā darbiņā jāpaveic. Skolotāji saka par sākumskolas vecākiem atzinīgus vārdus par vecāku izturību, atsaucību, sadarbību  un sapratni.  Paldies arī citiem vecākiem par labajiem vārdiem, ierosinājumiem un izturības vēlējumiem.

Lai veiksmīgi koordinētu skolas darbu, apmainītos ar informāciju un veicinātu sadarbību, skolas administrācija sadarbojas ar skolotājiem, izmantojot tiešsaistes rīkus, e-pastus, WhatsApp grupas. Notikušas tiešsaistes tikšanās ar klašu audzinātājiem, metodisko komisiju vadītājiem. Tiks izveidota tiešsaistes grupa eksāmenu priekšmetu skolotājiem.

Ceram , ka mācību gada noslēgumā mums visiem būs pozitīvas emocijas un  labi paveikta darba sajūta.

           

Antra Šakale, direktores vietniece mācību darbā