BERNĀTU CIEMA PLUDMALE SAŅEM VIDES PIEEJAMĪBAS SERTIFIKĀTU

Datums: 18.06.2020 BERNĀTU CIEMA PLUDMALE SAŅEM VIDES PIEEJAMĪBAS SERTIFIKĀTU


g

Šodien Nīcas novada Bernātu ciema pludmale saņēmusi vides pieejamības “dzelteno” sertifikātu, ko piešķīrusi biedrība “Latvijas Zaļā kustība”. 2018.gadā, par godu Latvijas Simtgadei, Latvijas Zaļā kustība, kopā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” izstrādāja jaunu dabas pieejamības sertifikātu – NaaC (“Nature Accessible” ang.).

Sertifikāts balstās uz vairāku konkrētu kritēriju īstenošanu un universālā dizaina principu ievērošanu dabas objektos. Tam ir divi līmeņi – dzeltenais sertifikāts, kas apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir gandrīz pieejams, bet tomēr trūkst atsevišķi dabas pieejamības un universālā dizaina elementi, kas konkrēto objektu padarītu pilnīgi pieejamu un izmantojamu, kā arī zaļais sertifikāts, kas ar “NaaC” karoga piešķiršanu apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir pilnīgi pieejams – sākot ar atbilstošu auto stāvvietu cilvēkiem ar invaliditāti un beidzot ar pieejamu universālu tualeti. Tieši šāds dāvinājums, līdz ar sertifikāta piešķiršanu, saņemts no Latvijas Zaļās kustības programmas “Saglabāsim Latvijas kāpas” 2018. – 2020. gada projekta ietvaros. Jaunās labierīcības uzstādītas Bernātos, atpūtas vietā “Zaļais stars”.

Pagaidām Bernātu pludmalei tiek piešķirts dzeltenais sertifikāts, bet “NaaC” karogs plīvos jau nākošgad, kad tiks īstenots projekts “Tālajā stāvlaukumā”, ierīkojot tur gan universāliem dizaina principiem atbilstošas labierīcības, gan speciāli iezīmes stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pateicoties Baltijas jūras Aizsardzības fonda (BaltCF) atbalstam, līdz šim dabas pieejamības objekti ir izveidoti – Ainažos, Jūrkalnē, Mērsragā, Kaltenē, Ķesterciemā un Engurē. Šogad projekta finansētās universālās zaļās tualetes uzstādītas Nīcas novada Bernātu pludmalē un Grobiņas novada Medzes pagasta kāpu atpūtas vietā “Liedagi”.

K k2k3k4