Bernātu dabas parks nebeidz pilnveidoties

Datums: 09.12.2019 Bernātu dabas parks nebeidz pilnveidoties


Šķiet, ka nu jau ir decembris klāt, un lēnām vajadzētu iestāties svētku gaidīšanas mieram, taču nē - ne Bernātu dabas parkā. Jau iepriekš esam informējuši savus lasītājus, ka Bernātos tiek īstenots projekts “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem”, kura ietvaros būs izveidotas 7 izziņas takas ar desmitiem labiekārtojuma elementu. Daļa darbu jau tika izdarīti 2018. gadā un 2019. gada pirmajā pusē, taču tā ir vairāk bijusi Bernātu dabas parka apmeklētājiem neredzamā daļa. Nu top “redzamā” daļa.

Lēnām sāk klīst runas, un parādīties attēli sociālajos tīklos ar apmeklētājiem, kas izbauda pirmos šī projekta rezultātus. Pirms neilga laika ir uzstādītas visas akmens skulptūras un arī vairāki taku masīvkoka vārti. Lielās akmens skulptūras reti kuram paliks nepamanītas, jo tās ir izvietotas taku sākumos. Savukārt par pašu takas sākumu vēstī masīvkoka vārti.

Viena no lielajām akmens skulptūrām ir nodēvēta par Laimas akmeni. To var apskatīt, ja no galvenā Bernātu stāvlaukuma dodas pāri grants ceļam, pa kreisi, iekšā meža masīvā. Takas sākumā redzami atpazīstamības vārti – Laimas slotiņa. Akmens skulptūra reizē ir gan sols, gan dabas mātes simbols. Gulošais dižakmens ir labi pamanāms ar tajā iedziļinātu, pulētu dabas mātes siluetu, aicinošs ikvienu pie sevis dabas klēpī.

Ejot tālāk, vairāku taku krustpunktā skatam paveras lielie Māras akmeņi, kuros atveidotas divas figūras Nīcas tautas tērpos. Šis skulpturālais objekts ar laiku kļūtu par saderināšanās jeb “derību akmeņiem”, pie kuriem cilvēki ierodas saderināšanās, kāzu vai to atceres dienās. Šajās skulptūrās arī ir iespējams iesēsties un baudīt Bernātu meža burvību. Uz Māras takas, pāris desmitu metru attālumā var ieraudzīt arī trīs mazās akmens skulptūras. Divās no tām ir iestrādātas metāla plāksnes ar aprakstošu tekstu.

Darbi tiek plānoti tā, lai neierobežotu piekļuves iespējas parka teritorijai. Vēl pēc visu autoru darbu uzstādīšanas notiks piestrādes darbi. Tēlnieki strādās parka teritorijā, un tikai tad elementi iegūs savu gala vizuālo tēlu. Kopumā projekta ietvaros tiks uzstādīti vairāk kā 150 vides elementi. 2020.gada ietvaros vēl uzstādīs lapenes, ainavu rāmjus, šūpoles un zemsedzi saudzējošās laipas. Tāpat taps arī projekta apjomīgākie elementi – skatu tornis laivas formas veidolā un koka tilts ar diviem izteiksmīgiem tēliem tilta galos. Skatu torņa lokācija būs kādas kāpas virsotne, tuvāk atpūtas bāzei “Draudzība”, bet tilts atradīsies parka dienvidu daļā. 

IMG_0014kukainis

Attēlā pa kreisi - rakstu zīmes uz "Derību akmeņiem", pa labi - viens no trijiem mazajiem akmeņiem, uz kura attēlots dabas parkā mītošais kokgrauzis.

 

Projekta noslēgums tiek plānots 2020. gada oktobrī, kad tad arī notiks svinīgā dabas parka taku atklāšana.

 

 

 

 

 

 

logo

Projekts tiek īstenots 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras mantojumu”, sadarbības projektā Nr.: 5.5.1.0/17/I/009 “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem”.

 

Ieva Taurinskaite

Nīcas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja