Datums: 01.04.2020 Cieni apkārtējos un savāc aiz sava suņa


Iestājoties pavasarim cilvēki arvien vairāk pavada laiku ārpus mājas, taču iestājoties siltākam laikam, atklājas ne sevišķi pievilcīgs skats – mētājas pudeles, pārtikas iesaiņojumi, izsmēķi un arī dzīvnieku izkārnījumi.

Ministra kabineta noteikumi nosaka, ka dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas dzīvnieka ekskrementus. Ja šis noteikums netiek ievērots, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106. pantu var tikt izteikts brīdinājums vai uzlikts naudas sods.
Neskatoties uz to, ka par suņa ekskrementu nesavākšanu saimniekam draud naudas sods, tikai retais ir godprātīgs un šos atkritumus patiešām savāc.
Suņu īpašniekiem nevajadzētu vieglprātīgi izturēties pret savu pienākumu. Ja kāds suņa saimnieks uzskata, ka viss, kas dabisks, nav riebīgs, proti, suņa izkārnījumi nav jāsavāc, tad viņš vai nu nezina, vai negrib zināt, ka suņa fekālijās atrodas tārpi (lenteņi, cērmes) un ar tiem var aplipt arī cilvēki. Ja suns nav attārpots, tad apkārtējā vidē var nonākt pat desmitiem tūkstošu tārpu oliņu dienā. Suņa cērmju kāpuri cilvēka veselībai var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu. Kā arī suņa fekālijām nokļūstot augsnē rodas vides piesārņojums.
Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un, dodoties pastaigās ar suni, līdzi paņemt vairākus nelielus maisiņus suņu ekskrementu savākšanai.
Uzturēsim tīru un sakoptu vidi, kas priecēs mūs pašus.