Datums: 14.10.2020 Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi


Nīcas novada dome aicina iedzīvotājus, apmeklējot iestādi, uzvilkt aizsargmaskas. Lai pieteiktos apmeklējumam klātienē, iepriekš sazinieties ar konkrēto struktūrvienību uz kuru vēlaties doties. No šodienas Nīcas novada dome un Otaņķu pagasta pārvalde klientu apkalpošanu veic pēc iepriekšēja pieraksta.

Covid-19 straujās izplatības dēļ no šodienas, 14. oktobra, sejas maskas būs obligāti jālieto ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī tirdzniecības vietās, pastā, kultūras iestādēs, baznīcās un citviet, kur nav iespējams ievērot divu metru distanci vai nav aizsargbarjeru, otrdien nolēma valdība. Tāpat kā līdz šim, šī prasība lietot sejas maskas neattieksies uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Pēc rudens brīvlaika vienu nedēļu, no 26. līdz 30. oktobrim, 7.-12.klašu audzēkņiem mācības notiks tikai attālināti.

Ēdināšanas pakalpojumus būs atļauts sniegt līdz pusnaktij, izņemot ēdienu līdzņemšanai. Pie viena galdiņa varēs atrasties ne vairāk kā četri cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Privātos pasākumos iekštelpās drīkstēs pulcēties ne vairāk kā 30 cilvēku, savukārt privātos pasākumos ārtelpās nedrīkstēs pulcēties vairāk kā 300 cilvēku.

No 17. oktobra tiks aizliegtas kolektīvas sporta nodarbības jeb treniņi iekštelpās. Kolektīvi amatieru sporta pasākumi varēs notikt tikai ārā, neizmantojot ģērbtuves, bet iekštelpās notiks tikai individuālas sporta nodarbības, paredz valdībā pieņemtie grozījumi.

Tāpat no 17. oktobra līdz 6.novembrim būs aizliegts organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nebūs attiecināms uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Klātienē interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmas apguve, kā arī amatiermākslas nodarbības varēs notikt tikai individuāli. Tas nozīmē, ka persona var darboties individuāli vai viens treneris var nodarboties tikai ar vienu dalībnieku.

Atceries

kā pareizi lietot sejas maskas

maskas-lv_3_0

maskas-lv_2_0

braucot