Datums: 14.01.2021 Dodies dabā un apskati!


Nīcas novada Otaņķu pagastā tiek piedāvāts divu pieturu maršruts "DUNČA BUNKURS". Tā divi objekti ir pievienoti militārā mantojuma kartei, kuru organizē Lauku ceļotājs.
 
1.pietura: Dunča bunkurs - Apskatāms padziļinājums zemē, kur atradies Dunča bunkurs - latviešu nacionālo partizānu pretošanās kustības "Tēvijas vanagi" pirmās apmetnes vieta no 1946. - 1947. gadam, kā arī piemiņas stēla "Tēvijas vanagi" nacionālajiem partizāniem, kas šajā bunkurā uzturējušies. Vieta atrodas mežā un katrs interesents jebkurā laikā tai var brīvi piekļūt bez iepriekšējas pieteikšanās. Ir pieejama piknika vieta ar nojumi.
Visvienkāršāk aizbraukt, izmantojot telefonā Google maps un ierakstot "Dunča bunkurs", jo nekādu norāžu zīmju šobrīd nav.
 
2. pietura: Otaņķu senlietu krātuve - atrodas bijušās Rudes skolas pagalmā. Gida stāstījums par bunkuru un tā izveidotājiem, viņu tālāko likteni. Apskatāms bijušās Rudes skolas skolēnu veidots bunkura makets (pēc pašu partizānu stāstījuma) un to laiku meža teritorijas telpiska karte ar atzīmētām atbalstītāju un sakarnieku mājām. Savākti bunkura sadzīves eksponāti.
Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 26323014 vai epastā lelde.jagmina@gmail.com..(kad to atļaus epidemioloģiskie apstākļi valstī).
 
Informācija par bunkuru atrodama arī: http://otankusenlietas.mozello.lv/.../mezabrali-dunca...