Skaņražu jaunrades pēcpusdiena

Datums: 03.03.2020 Skaņražu jaunrades pēcpusdiena


Jau tradicionāli katra februāra nogalē, šogad 27. februārī, Grobiņas Mūzikas un mākslas skola pulcē Lejaskurzemes reģiona mūzikas skolas uz Grobiņas pilsētas dzimšanas dienas svinībām. Katra skola svētku koncertā piedalās ar savu muzikālo kompozīciju, ko sacerējuši un atskaņojuši paši audzēkņi. Katru gadu skolu sadraudzības pēcpusdienai un kompozīcijām ir cita tematika. Šī gada tēma  - “Pilsēta”.

     Nīcas Mūzikas skolu pārstāvēja trio – Katrīna Filaka (flauta), Jūlija Vadone (klavieres) un Līga Lapiņa (vijole) ar Katrīnas un Jūlijas kopīgo kompozīciju “Pieci selfiji un vējš”. Mūsdienīgajā instrumentālajā skaņdarbā varēja saklausīt gan pastaigas tēmu Liepājas ielās, baznīcas torņu zvanus, Liepājas tramvaju, kaijas un vēja šalkas pie jūras.

     Interesantais programmatiskais skaņdarbs neatstāja vienaldzīgus klausītājus – ne mūzikas skolu audzēkņus, ne vērtējošos pedagogus, ne komponisti, E. Dārziņa mūzikas vidusskolas kompozīcijas skolotāju Marinu Gribinčiku. Rezultātā – meitenēm 1. vieta žūrijas vērtējumā un komponistes piešķirtā galvenā, ceļojošā “Jaunrades balva”! Patiess prieks par meiteņu panākumu, radošo domu lidojumu, pedagogu D. Jurgas, S. Briljonokas un D. Sležes ieguldījumu audzēkņu sagatavošanā.

     Priecēja arī citu skolu audzēkņu radošās kompozīcijas ar nosaukumiem “Mana pilsēta”, “Pilsēta naktī”, “Pilsēta gaismā”, “Bez nosaukuma”, “Ziema”, “Viļņu dziesma”, “Okeāna dzīles”, u. c., dažādiem instrumentālajiem un vokālajiem izpildītāju sastāviem. Aizraujoša, ar praktisku audzēkņu darbošanos bija komponistes M. Gribinčikas meistarklase par mūsdienīgiem skaņdarbu komponēšanas paņēmieniem.

muzika 3

Foto D. Sleže: Kopā ar komponisti M. Gribinčiku, Mūsu balvas, Pasākuma dalībnieku kopbilde

muzika 2