Datums: 08.02.2021 VID administrētie atbalsta instrumenti Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai


Valsts ir noteikusi atbalsta instrumentus ar apjomīgu finansējumu uzņēmējiem, taču šobrīd šiem atbalsta instrumentiem pieteikšanās  norisinās gausi.

Aicinām uzņēmējus būt aktīvākiem un pieteikties šādiem valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem.

  1. Dīkstāves atbalsts. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020.gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvēs. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020.gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā.
  2. Atbalsts algu subsīdijai. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 202.gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20% apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks.
  3. Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.
  4. Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem. Pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020.gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē.
  5. Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana. Uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem.

Jāatzīmē, ka 1.-4.punktā norādītie atbalsta instrumenti nav pieejami valsts vai pašvaldību uzņēmumiem.

Vairāk par katru no atbalsta instrumentiem meklē tīmekļa vietnē: https://www.vid.gov.lv/lv/covid-19