Datums: 25.03.2020 Iespēja nodot Covid-19 analīzes


Nacionālais veselības dienests informē, ka pacientiem valsts apmaksātu COVID – 19 analīžu veikšanai pēc iepriekšēja pieraksta ir iespēja ar savu automašīnu doties uz analīžu punktiem. Nīcas novada iedzīvotājiem tuvākā analīžu nodošanas vieta ir Liepājā, Zvejnieku Aleja 2/4, stadionā „Olimpija” (ieeja no Roņu ielas puses, darba laiks katru dienu no 9:00 – 19:00).

Valsts apmaksātas analīzes nodrošina cilvēkiem, kuriem pēc atgriešanās no ārzemēm 14 dienu laikā parādās saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai elpas trūkums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām, kuras atrodas karantīnā un kurām 14 dienu laikā ir parādījušies saslimšanas simptomi.

Uz šiem analīžu nodošanas punktiem drīkst ierasties tikai ar savu automašīnu, iepriekš piezvanot un pierakstoties pa tālruni 8303. Tālruņa darba laiks ir katru dienu plkst. 9:00-18:00. Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties aizliegts!

Tālruņa operatori reģistrē pacientus un nodod informāciju SIA “Centrālajai laboratorijai”, kas sazināsies ar pacientiem un informēs par analīžu veikšanas vietu un laiku. Pie pacientiem, kuriem nebūs iespējams ierasties ar savu automašīnu analīžu nodošanas punktā, ieradīsies Centrālās laboratorijas speciālisti, kas analīzes paņems dzīvesvietā.

Šobrīd, ņemot vērā lielo pieprasījumu skaitu un, kamēr notiek analīžu nodošanas punktu izveide citās Latvijas teritorijās, iedzīvotājiem laboratorijas speciālistus var nākties gaidīt no 2-3 dienām. Šajā laikā jāievēro drošības pasākumi un jāvēro savs veselības stāvoklis. Ja veselības stāvoklis strauji pasliktinās, jāzvana uz NMPD ārkārtas tālruni 113. Uz 113 jāzvana arī gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums). Šādās situācijās pie pacienta dosies NMPD brigāde, lai paņemtu analīzes vai nogādātu pacientu slimnīcā.