Datums: 30.10.2019 III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”


No 24. līdz 25. oktobrim Ogres Mūzikas skolā norisinājās III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkurss „Sudraba flauta”. No Nīcas Mūzikas skolas šajā konkursā I grupā piedalījās 4. flautas klases audzēkne Evija Latvena (ped. Sigita Briljonoka, konc. Monta Balode)  iegūstot I  vietas diplomu, šajā grupā piedalījās vislielākais dalībnieku skaits, kopā 39.  Šo konkursu vērtēja starptautiska žūrija – Carlo Jans (Luksemburga), Vytenis Gurstis (Lietuva) un Anete Toča (Latvija), kura izvērtēja 73 jaunos flautistus no 39 dažādām Latvijas Mūzikas un mākslas skolām junioru, I un II vecuma grupās.

Šīs dienas bija ļoti intensīvas un noslogotas ar konkursa gaitu un žūrijas locekļu atklāšanas koncertu , kā arī dažādām meistarklasēm un lekcijām, iegūstot daudz dažādu informāciju par efektīvu pirkstu tehnikas attīstību flautas spēles mācību procesā, skaņas tembrālo bagātības nozīmi skaņdarbu muzikālajā izpildījumā un vingrinājumi tā pilnveidē, kā arī pieredzi un nenoliedzamu emocionālo baudījumu. 

Liels prieks bija par žūrijas priekšsēdētāja Carlo Jana (Luksemburga) sniegto novērtējumu par Evijas ekselento, brīnišķīgo priekšnesumu, uzslavējot viņas ļoti labo toņa kvalitāti, degsmi un emocionālo izpildījumu.

Paldies  vecākiem par atbalstu un interesi sava bērna talanta spodrināšanā.

Sigita Briljonoka - Flautas spēles pedagogs