Datums: 15.01.2020 Ir iesākušies māmiņu rīti


14. janvārī Nīcas jauniešu centrā notika pirmā izglītojošā nodarbība māmiņām sertificētas dūlas un zīdīšanas konsultantes Ilzes Veskes vadībā. Ilze ir apguvusi uzticībā balstīto attiecību veidošanu, bērna emocionālo audzināšanu un rotaļu terapijas pamatus un jau 7 gadus tiekas ar māmiņām un viņu mazuļiem gan atbalsta grupās un bēbīšu skoliņās, gan individuālās konsultācijās.

Pirmajā nodarbībā tika pārrunāta tēma par vecāku lomu bērna attīstībā un kā palīdzēt bērniem zobu nākšanas laikā. 

Māmiņu rīti veidoti tā, lai mammas no nodarbības vadītājas saņemtu informāciju par sev aktuālām tēmām, kā arī brīvās sarunās dalītos pieredzē un atbalstītu viena otru. Regulāras tikšanās un pieredzes apmaiņa palīdz rast sajūtu, ka ar bērnu viss ir kārtībā, jo problēmu un jautājumu loks ir līdzīgs.

Turpmākajās nodarbībās tiks runāts par bērna miegu, ēdināšanas grūtībām, bērna attīstību dažādos vecuma posmos, bērna temperamentu un uzvedību, podiņmācību, bērna drošību un citas pēc dalībnieču vēlmēm. Nodarbību gaitā mammas sekos līdzi sava bērna attīstībai, mācīsies atpazīt viņa vajadzības, gūs idejas kā vērtīgi pavadīt laiku ar bērnu un kā viņu nodarbināt.

Māmiņu sarunu laikā, bērniem ir iespēja brīvi spēlēties, iepazīties ar vienaudžiem vai snaust mammas apskāvienos.

Nodarbības notiek katru otrdienu plkst. 11.00 Nīcas jauniešu centrā un ilgst 1,5,h. Maksa par nodarbību ir 3 eiro.

Nākamā sarunu tēma būs par spēlēšanos - kas piemērots dažādos vecumos un ko patiesībā bērns caur to apgūst.