Datums: 18.03.2020 Izturēsimies atbildīgi


Šobrīd varam būt pateicīgi, ka līdz šim mūsu pusē nav apstiprināto COVID - 19 saslimšanas gadījumu. Taču ik dienu kādam ir atbraucis ģimenes loceklis vai draugs no vīrusa skartajām teritorijām, tai skaitā arī no citām Latvijas pilsētām, kur ir reģistrēti saslimšanas gadījumi.

Zināms, ka pasaulē valda krīze un pirmajā mirklī daudzo ierobežojumu dēļ var parādīties spīts, egoisms un savtīgums. Taču, neskatoties uz to, tagad ir svarīgi būt saliedētiem, laipniem un galvenais atbildīgiem. Aicinājums ir parūpēties ne tikai par sevi, bet arī par apkārtējiem un būt godīgiem vienam pret otru.

Iedzīvotāji, kuri nesen ir atgriezušies no ārzemēm, jāveic 14 dienas pašizolēšanās. Lūgums šo nosacījumu ievērot un nenonākt kontaktā ar citām personām. Ja redzat gadījumus, ka šis nosacījums netiek ievērots – ziņojiet atbildīgajiem dienestiem pa tālr. 110 vai 112. Par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu personai var iestāties gan administratīvā, gan arī kriminālatbildība.

Aicinājums pašizolēšanos neuztvert kā sodu, tā ir cieņas izrādīšana. Uztveram to kā iespēju pavadīt lietderīgu laiku mājās, izdarīt tos darbus, kuri ilgi tika atlikti. Tā ir iespēja radoši izpausties. Šis laiks ir kas tāds, ko mēs skrējienā nekad nespējam atrast.

Atrodiet iespēju kārtot lietas attālināti, pārcelt vizītes un izvērtēt prioritātes.

Tikai ar savu līdzdarbošanos, pacietību un atbildību ir iespējams panākt rezultātu.