Datums: 03.05.2019 Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” fināls


Ar vērienīgu dizaina maisiņu un somu modes skati un daudzveidīgiem priekšnesumiem, aktualizējot plastmasas maisiņu nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, izvadīts “Zaļā josta” bērnu radošā konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” fināls.

Konkursa fināla kārtā par nākotnē stilīgākā un ilgtspējīgākā iepirkuma maisiņa, kas gatavots no otrreizējām izejvielām, radītāja titulu sacentās 24 komandas no visas Latvijas. Par uzvarētājiem atzīti madoniešu un liepājnieku darbi.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” fināls norisinājās modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” šī gada 26. aprīlī. Tajā 24 komandas, pārstāvot visus četrus Latvijas reģionus – Latgali, Vidzemi, Kurzemi un Zemgali -, demonstrēja savus izstrādātos alternatīvos risinājumus plastmasas maisiņu aizstāšanai ar praktiskām pašrocīgi gatavotām iepirkuma somām, maisiem un tašiņām.

Simpātijas balvas no “Zaļā josta” saņēma arī: Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Priedīte”, Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte”, Valmieras pilsētas 5. pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” struktūrvienība “Krācītes”, Nīkrāces pamatskola, Trapenes sākumskola, Valdemārpils vidusskola.

“Zaļā josta” rīkotais radošais konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai” norisinājās šī gada pavasarī un tajā piedalījās vairāk nekā 1200 bērnu no 176 mācību iestāžu komandām. Konkursam pieteiktas neskaitāmas oriģinālas idejas maisiņu darināšanai no otrreizējiem, savu mūžu nokalpojušiem materiāliem, piemēram, izdilušām džinsu biksēm, novalkātiem t-krekliem, par rokturiem izmantojot vecās kaklasaites un šalles. Vairāku dizaina somu tapšanai bērni izmantojuši izlietoto plastmasas iepakojumu – dzērienu pudeles, plastmasas maizes maisiņus, vecos iepirkuma maisus, kas griezti, kausēti, līmēti, tamborēti un citādi pārveidoti nodilumizturīgā un mitrumizturīgā materiālā. Praktisku eksperimentu ceļā bērni pierādīja, ka arī vecās kancelejas preces ir derīgas somu izgatavošanai – somas darinātas gan no kancelejas mapēm, gan aprakstītā rakstāmpapīra, gan no žurnālu vākiem un tukšajām kastēm. Arī ikdienā nokalpojušas mājlietas iespējams izmantot iepirkuma maisu šūdināšanai, piemēram, vecās žalūzijas, mūzikas plates vai pat tukšās kannas no vējstiklu šķidruma.

Paldies par aktīvu darbošanos skolotājām Agitai Ābolai, Agitai Simsonei, skolotāju palīgam Aigai Jankēvicai un 2.grupas bērniem un viņu vecākiem.


“Zaļā josta” rīkotais radošais konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai”