Datums: 10.06.2019 Liepājā ir izveidots pediatru kabinets


Lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas bērniem akūtas saslimšanas gadījumā, sešās slimnīcās Latvijā – Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Ogrē, Liepājā un Ventspilī darbu uzsākuši pediatru kabineti. Liepājas reģionālajā slimnīcā (Liepājā, Slimnīcas ielā 25, tālr. 63403250 vai 63403231), darbdienās no plkst. 8.00 līdz 20.00;

Šajos kabinetos vecāki ar bērniem var vērsties gadījumos, kad bērnam ir, piemēram, drudzis, caureja, vēdera sāpes vai cita akūta saslimšana, kā arī varēs saņemt pieredzējušu pediatru konsultācijas.

Saskaņā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas datiem tikai 18-19 % no visiem slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas apkalpotajiem bērniem parasti tiek stacionēti, turpretim lielākajai daļai bērnu ir nepieciešama ambulatora palīdzība. Tādējādi vienlaikus ar pediatru kabinetu izveidi ir plānots būtiski samazināt pacientu plūsmu slimnīcu uzņemšanas nodaļās, nodrošinot savlaicīgu un kvalitatīvu veselības aprūpi pacientiem, kuriem nepieciešama palīdzība dzīvībai bīstamās situācijās.

Nacionālais veselības dienests (NVD) arī uzsver, ka joprojām ir pieejamas valsts apmaksātas pediatru konsultācijas noteiktos darba laikos 20 ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

Vienlaikus NVD atgādina, ka ārpus ģimenes ārsta darbalaika medicīniska rakstura padomus darbdienās no plkst. 17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās visu diennakti var saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Tāpat ārpus ģimenes ārsta darbalaika Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību var saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīnisko palīdzību ģimenes ārsta un pediatra kompetences ietvaros.