Datums: 04.03.2019 Mūzikas skolu sadraudzības pēcpusdiena


Februāra nogalē Grobiņas pilsēta svin savu dzimšanas dienu, bet Grobiņas Mūzikas un mākslas skola šo svinību ietvaros jau sesto gadu pēc kārtas organizē Liepājas apkārtnes mūzikas skolu sadraudzības pēcpusdienu. Šī gada tēma -  “Pasaka par dabu un dzīvo radību”, pulcējot jaunos mūziķus ar mērķi, veicināt bērnu jaunradi – kompozīciju un kopīgu muzicēšanu dažādu sastāvu ansambļos.

Arī Nīcas Mūzikas skolas audzēkņi tika mudināti veidot savas muzikālās kompozīcijas. Skolā par labākajām tika atzīti Jūlijas Vadones un Līgas Lapiņas sacerētie skaņdarbi, bet uz Grobiņu devās klavierspēles audzēkne Jūlija Vadone ar kompozīciju “Pastaiga mežā” – flautai un klavierēm. Flautas  partiju  atskaņoja Katrīna Filaka, bet pie klavierēm bija pati autore. Kompozīciju izveidē un iestudēšanā atbalstu sniedza skolotājas Daina Jurga, Sigita Briljonoka un Dina Sleže.

Pasākumā piedalījās dalībnieki no Durbes, Pāvilostas, Vaiņodes, Liepājas, Nīgrandes, Aizputes, Grobiņas un Piltenes. Koncerta priekšnesumus klausījās un vērtēja paši dalībnieki, skolotāji un komponiste Selga Mence. Pasākuma dalībniekiem bija noorganizētas arī radošas mākslas darbnīcas un Selga Mence vadīja meistarklasi, stāstot un demonstrējot dažādus mūsdienu skaņražu kompozīcijas paņēmienus.

Jūlija Vadone par savu kompozīciju “Pastaiga mežā” saņēma skatītāju simpātijas balvu.