Datums: 08.04.2019 Nīcā nosvinēta meistaru diena


Vakar, 7. aprīlī arī Nīcas kultūras namā dziesmu un danču pavadībā norisinājās latviskā kultūrmantojuma svētki “Satiec savu meistaru”. Pasākumā piedalījās kupls skaits meistaru un dalībnieku - pasākuma viesiem bija iespēja iepazīties ar dzintara un juvelierdarba meistariem Liliju un Ivaru Skiederiem, tautas daiļamatu meistari Regīnu Kalniņu, mājražotāju Danuti Kairi, mājražošanas uzņēmumu “Nīcas siers”, uzņēmumu “Otaņķu gardumi”, multimākslinieci Zani Eltermani, dārzkopi Eglonu Brūnu, apavu meistaru Jāni Pickēnu, dārznieci Sintiju Pickēnu - Kupši, rokdarbnieci Guntu Šlosbergu, maizes cepēju Alīdu Vārnu, tautas tērpu darinātāju un ādas izstrādājumu meistari  Sanitu Zanderi, rokdarbnieci Moniku Kaņevsku, skaistuma meistarēm Diānu Ansuli un Lindu Šķilu, pinumu meistaru Andreju Drāznieku, floristi Daigu Grauduži un adītājām: Inesi Druskinu, Valdu Laukgali, Annu Cērpu, Olgu Krētaini, Veltu Kramēnu, Elvīru Cibuli, Katrīnu Zāli, Birutu Mūrēnu, Mairu Marahovsku, Veltu Dilēviču un Gunu Skroderēnu.

Par labu atmosfēru pasākumā rūpējās arī Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Nīcas mūzikas skolas audzēkņi, Nīcas vidusskolas folkloras kopa "Rakari", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Nīca", senioru vokālais ansamblis "Sentiments" un Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis.

Pasākuma organizatore Ausma Dzintare saka lielu paldies ikvienam par šo kopā būšanas mirkli. Nīcas novadā Ausma šo pasākumu rīko jau 10. reizi, lai ikvienam interesentam būtu iespēja iepazīties ar mūsu novadam raksturīgām amata prasmēm, tradīcijām, lai celtu godā meistarus un lai viņi šīs savas zināšanas varētu nodot tālāk turpmākai nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai.

 “Es esmu pateicīga jebkuram dalībniekam – meistariem, dziedātājiem, dejotājiem, bērniem, kolektīvu vadītājiem, vecākiem un vecvecākiem. Mēs visi kopā radījām skaistus, saulainus meistaru svētkus,” gandarījumu pēc pasākuma pauž tā organizatore Ausma Dzintare.

 

Foto: Mārtiņš Šmits

 


Satiec savu meistaru Nīcā