Datums: 05.03.2020 Piedalās starptautiskā konkursā


No 27. līdz 29. februārim Mārupes Mūzikas un mākslas skolā norisinājās 1. Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss "Wind Stars 2020". Tas pulcēja ap 300 dalībniekus no 12 pasaules valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Serbijas, Slovākijas, Bosnijas un Hercegovinas, Itālijas un Izraēlas. Konkursa organizatori apgalvoja, ka tik vērienīgs pūšaminstrumentu izpildītāju konkurss Latvijā ir kas nebijis.

No Nīcas Mūzikas skolas uz šo konkursu devās un piedalījās flautas spēles klases audzēknes Alise Pelnēna, kura piedalījās 1. klašu grupā un Evija Latvena, kura startēja 2. – 4. klašu grupā. Abas audzēknes konkursam sagatavoja flautas spēles skolotāja Sigita Briljonoka un koncertmeistare Monta Balode. Alise 1. klašu grupā ieguva 2. vietas diplomu, savukārt Evija savā vecuma grupā ieguva 1. vietas diplomu. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā bija pārstāvji no Krievijas, Lietuvas, Izraēlas, Baltkrievijas un Itālijas/ Ukrainas.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju profesionālo izaugsmi, attīstīt mūzikas skolu izglītības kvalitāti, mācību darba procesu, pedagogu un audzēkņu darba rezultātus, kā arī veidot regulāru pieredzes apmaiņu starp Latvijas un pasaules mūzikas skolu audzēkņiem un pedagogiem.

Sigita Briljonoka,Nīcas Mūzikas skolas skolotāja