Datums: 07.05.2019 Reņģu svētki Jūrmalciemā


Jau ceturto gadu Jūrmalciema interešu kopa “Kalvas” sadarbībā ar Nīcas novada domi un atbalstītājiem pie Jūrmalciema sabiedriskā centra organizēja “Reņģu svētkus”. Šogad “Reņģu svētkus” svinēja 27.aprīlī, kad saulīte un silts laiks lutināja visus klātesošos, sagādājot patiesi jautrus un pozitīvu emociju piepildītus svētkus.

Svētku norises kulminācija nemainīgi kā katru gadu bija ēdienu degustācija, ko sarūpēja interešu kopa “Kalvas”, gatavojoties tai jau vairākas dienas iepriekš. Svētku degustācijai tika piedāvāti dažādi no reņģēm pagatavoti ēdieni, sākot no zivju zupas un ceptām reņģēm un beidzot ar burgeriem, kuru sastāvā arī ir reņģe. Svētku programmu papildināju lauku kapela “Luste”, Nīcas novada vīru koris, Reņģu kūpināšanas meistarklase, bērnu radošo darbu telts, Jauniešu centra sportiskās aktivitātes, kā arī sabraukušie tirgotāji. Apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Jūrmalciema senvārdu minēšanas konkursā, burgeru ēšanas sacensībās, apmeklēt Gitas Vanagas privāto senlietu krātuvi, kā arī saimnieces Artas Vecbaštikas pavadībā doties un apskatīt muzejmāju “Ciestomi”, lai vairāk uzzinātu par Jūrmalciema mantojumu.

"Cenšamies, lai būtu labi, gardi un interesanti pavadīts laiks. Nemainīga ir zivju zupa un svētku vaininiece - reņģe,” stāsta “Kalvas” pārstāve Irēna Krētaine. “Jūra dod tik zivju, cik var šajā laikā. Pirms nedēļas reņģu bijis vairāk, tagad, kad ir grunduļi reņģu nav. Zivju nav arī tāpēc, ka jūrā nāk ķīmija. Zemnieki miglo laukus arī pa grāvjiem, lai gan tas aizliegts, tas viss ietek jūrā,” stāsta zvejnieki.

“Kalvas” pateicas visiem atbalstītājiem par iesaisti Reņģu svētku tapšanā!


Reņģu svētki Jūrmalciemā