Datums: 12.04.2019 Vai teicēju pūram ir mantinieki?


31.martā Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis piedalījās īpaša projekta tapšanā, pateicoties kuram tiks godinātas ansambļa dižās teicējas Margrieta Otaņķe un Katrīna Radomišķe.

Projekta pirmssākumi meklējami pirms 30 gadiem,kad kinooperatoram un režisoram Andrim Slapiņam radās ideja ar mūsdienīgu aparatūru ierakstīt, dokumentēt tautasdziesmu zinātājus dažādos Latvijas  reģionos. Tomēr liktens ieviesa savas korekcijas un Andris Slapiņš pie teicējām ierasties nepaspēja, tomēr ideja tika realizēta ar operatora Viestura Graždanoviča un režisores Daces Micānes Zālītes palīdzību. Tad sākās dažādi pārmaiņu laiki un nofilmētais materiāls dienas gaismu tā arī neieraudzīja. Šobrīd radošā komanda, kuras sastāvā ir arī fotogrāfs Jānis Deināts, ir nolēmuši, ka tik vērtīgajam filmas materiālam ir pienācis laiks tikt pabeigtam un ir vērts uz to paskatīties no šodienas skatu punkta. Vai teicēju pūram ir mantinieki? Vai dziesmas joprojām tiek godātas?
 
Otaņķu teicēju epizode tiks samontēta un parādīta plašākai publikai 25.aprīlī Nacionālajā bibliotēkā, bet visu teicēju materiāli un fotogrāfijas tiks izvietotas lielā izstādē, kas tiks pabeigta 2020.gadā un kas mums visiem būs liels pagodinājums un svētki.

Vai teicēju pūram ir mantinieki?